کشف و شهود جدید

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

داشتن تخصص و تمرکز کردن روی یک کار و یک چیز از نظر اغلب افراد باعث موفقیت میشه، اینکه فقط یک هدف داشته باشی و دنبالش بری شانس رسیدن به اون را افزایش میده.

اینا همش درسته، ولی خیلی وقتها اینکه فقط روی یک کار تمرکز کنیم و فقط یک هدف را دنبال کنیم سخت میشه.

بخصوص در این زمونه که دنیا به سرعت در حال پیشرفته تا میای به خودت بجنبی، می بینی تکنولوژی جدیدتر و بهتری اومده و ابزار های قدیمی دیگه جوابگو نیست.

البته قدیمی نه مثل سابق مثلن 10 یا 20 سال پیش، بلکه قدیمی که تنها 2 سال از عمرش میگذره

وقتی به دور و ور خودمون با دقت نگاه کنیم می بینیم که چقدر سریع وسایل و ابزار های به روزمان تبدیل به قدیمی ها یا از دور خارج شده ها می شوند.

لوازم دیجیتال را که دیگه نگو ، چون در هر سال 2 مدل از جدیدترین مدل جدید تر می آید و پشتیبانی و آپدیت از 10 ها مدل متوقف میشود.

یکسالی است که سعی میکنم دانش خودم را بالاتر ببرم ، ابتدا هدفم صرفن تخصص بیشتر روی آموخته های قبلی بود ولی دیدم آنقدر زبان و فریمورک و تکنولوژی های جدید آمده که نمی دانم و لازم است که برای سهولت در انجام پروژه ها با آنها نیز آشنا باشم.

این شد که شروع به یادگیری کردم ، در ایتدا خیلی دشوار بود، محیط جدید، سینتکس های متفاوت ، کامند لاین های پیچیده و خیلی چیزهای دیگه.

با اینحال ادامه دادم ابتدا وقتی شروع به یادگیری چیز جدید میکردم ، ذوق و شوق فراوانی داشتم کمی که جلو میرفتم با پیچیده شدن مباحث و برخورد کردن با خطای عجیب و غریب، سرد می شدم و دیگر به سراغش نمی رفتم.

اما اکنون که این مطلب را می نویسم حس میکنم سماجتم برای یادگیری بیشتر جواب داده و ذهنم آموختن را آموخته و می دانم برای یادگیری هر چیزی باید از کجا شروع کنم .

کشف و شهود جدیدم این بود که برای آموختن تکنولوژی های جدید از انجام مجدد یک پروژه یا برنامه ای که قبلن با زبان یا فریمورک دیگری نوشته ام استفاده کنم

اینکار چند نکته مفید داشت:

  • اینکه میدونم دنبال چی هستم
  • هدف و مقصد برایم روشن و واضح است
  • تقسیم بندی پروژه بخاطر اشراف کامل روی اون
  • گرفتن انگیزه و انرژی لازم برای ادامه راه با اجرای موفق هر بخش

با همین روش در اولین ماه از سال 99 یادگیری زبان دارت و فلاتر را شروع کردم و هم اکنون هر روز تسلطم روی آن بیشتر می شود و در حال تکمیل یک سوپر اپ با فلاتر هستم.

همین تا کشف و شهود دیگر موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73 − 72 =